| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu daca pentru a creste masa musculara si a da jos grasimi este bine sa fac la sala o zi ridicat de greutati si o zi cardio. 3 zile greutat 2 zile cardio. Daca da, ce anume sa fac, eu m-am gandit ca in ziua de cardio sa fac cate 15 minute la bicicleta, eliptica si banda pe intensitate medie. E bine asa? Daca nu, va rog dati-mi sfaturi

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Pai ia gandeste-te putin, ce inseamna sa pui masa musculara? Ce inseamna sa "dai jos grasimi"?
Sa pui masa musculara inseamna sa adopti o alimentatie bogata in macronutrienti (surplus caloric), inseamna sa cresti in greutate, sa pui pe tine. Iar sa " dai jos grasimi" inseamna sa adopți o alimentatie deficitara (deficit caloric), sa slabesti, sa pierzi in greutate. Ce vrei tu e SF. Alege-ti obiectivul si revino.

| deathmatrix2 a răspuns:

Stai, tu ce vrei de fapt? sa te faci mai musculos? daca vrei asta poti sa iti ei de la teleshoping http://www.mediashoptv.ro/produs/ab-generator/458/5. Da este un aparat eficient pe nume AB generator ceva gen. Cu placere =D. Funda? '-_-