| o0DarKneSs0o a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu o problema. Deci am 18 ani, 55 de kg si 1, 72.Sunt cam slab si fara muschi pentru varsta mea. As vrea sa imi impresionez prietena si nu numai. Vreau sa imi cresc masa musculara cum ar fi bratele, pieptul si spatele. Am incercat sa fac flotari, abdomene, genoflexiuni dar faceam in jur de 20 de abdomene si 30 de flotari apoi oboseam rapid... As vrea sa imi dati un sfat, un program, orice pentru a putea sa imi cresc masa musculara.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala si fa-ti un program real. in care sa maresti mereu greutatile folosite.

La flotari si daca faci 1000000 de flotari, muschii o sa creasca putin la inceput si apoi NU, pentru ca lucrezi mereu cu aceeasi greutate.

Pentru muschi maresti mereu greutatea, NU numarul de repetari.

+ trebuie sa schimbi la alimentatie.

Cate fripturi mananci pe zi?

| LiveTheMoments a răspuns:

Încearcă sa mergi la sala iar acolo te va ajuta cineva.
Daca nu vrei piti sa începi sa faci flotări sau ce vrei tu dar începi cu putin si avansezi treptat.
Sper ca te-am ajutat!