| asasinkrid a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva..deoarece si voi ati trecut prin acea perioada adolescentei cand vreti sa aveti masa musculara si fibra.Eu va intreb daca se poate face fibra din flotari (spartane, diamant, in pumni, in bataie si obisnuite) + tractiuni la bara si cu gantere sa zicem de vreo 5-10kg.Acum stiu ca o sa ziceti de ce nu te duci la sala raspunsul este ca am sa ma duc dar nu in fiecare zi deoarece eu stau in comuna Budeasa sat Calotesti si este la vreo 25km distanta de pitesti iar biletul este 4lei deci 8 lei dus intors si 8x6 zile pe saptamana=48lei.Este prea scump si m-am gandit sa merg de 2-3 zile pe saptamana si sa alternez si cu flotari+tractiuni+gantere iar in privinta alimentatiei am una destul de sanatoasa+ ca stau si la tara deci este alt aer.Mda. acum sa nu imi spuneti aberatii cum ca:
-ba ramai mic stai cuminte du-te cultcate.
-sa nu iei proteine o sa ti se lase pielea.(proteine=carne,braza, oua) de la oua albusul care contine foarte multe proteine mi se lasa pielea : ))
-o sa ai dureri de spate.n-am sa ridic la piept sau deasupra capului tot ce tine de coloana ma refer.
-sau stai cuminte ca muschii nu se fac intr-o vara (stiu ca nu se fac se fac in timp si ca ce vad la altii sunt rezultatele ori datorita steroizilor ori ani de lucru)
In concluzie as lua si niste proteine + ca stiu retete multe de sucuri, shake-uri sanatoase si care contin proteine.P.S am 15 ani aproape i fac pe 21 iunie 1, 75m si daca muschii se vor dezvolta cat de cat.Sincer primul punct al meu ar fi abdomen,biceps,triceps,ante-brat,umeri, piept, incheieturi si picioare toate grupele : )). Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Interesanta exprimare "masa musculara si fibra"... masa musculara e FORMATA din fibre.

Si da, poti pune muschi cum vrei tu, dar sa maresti mereu greutatea folosita ( si la tractiuni, cand poti peste 7-8, legi ceva greu de tine, gen un rucsac, etc. ).

La flotari la fel.

p.s. : picioare nu lucrezi? vrei sa ai "chicken legs"?

| asasinkrid explică (pentru Cosmin86):

Eram sigur ca tu vei raspunde primul : )

| MrBinGO a răspuns (pentru Cosmin86):

Imi raspunzi si mie la P.M, te rog :~)