| IonutCiobanescu a întrebat:

Salut TPU,care e treaba cu venele evidentiate? Am unele momente cand se vad "iesite",am observat la mai multi baietii treaba asta, cum as putea sa le am si eu asa mereu nu doar ocazional? Fitness/sala m-ar ajuta?

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Pot fi reliefate atunci cand te enervezi sau cand iti stimulezi musculatura din zona respectiva (la sala de exemplu). Cu cat ai mai putina grasime corporala, cu atat devin mai evidente.

| 6684464 a răspuns:

Da, venele alea se văd datorită stratului subțire de grăsime şi muşchilor mari(bine... antrenați).

| BlackViper02 a răspuns:

Venele se vad mai bine cu cat stratul de grasime e mai mic, deci activitatea fizica ajuta.