| alexionut45 a întrebat:

catararea pe franghie ajuta la masa musculara? si daca da, in ce antrenament o pot include?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te ajuta dar nu stiu in ce antrenament se include.

| s3bycu a răspuns:

Urcatul pe franghie ajuta mai mult la dezvoltarea fortei, si a masei musculare dar mai putin. Poti sa o incluzi in cadrul unui antrenament structurat pe serii de exemplu o serie fandari, o serie ridicari de picioare, picioare, un urcat pe franghie si o serie de mountain climb. Poti face aceste exercitii sub forma de circuit, luand pauza 3 minute intre circuite. Poti face 3-4 astfel de circuite. Pentru mai multe : http://www.cirdeiusebastian.wordpress.com Multa bafta! :)