| Anonymus01 a întrebat:

Ce exercitii poti sa faci sa fi mai bun la skandenberg?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. izometrie

2. antrenament strongman ( maxim 5 repetari cu greutati mari )

3. skandenberg la un club.

Cel mai bun antrenamentul e skandnbergul efectiv la club, 1 ora, cu oameni mai tari ca tine.

Si te antrenezi pe o tehnica ( adica 1 ora tragi doar hook sau doar top-roll ).

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Pe langa antrenarea fortei, cauta sa inveti tehnici. E plin youtube-ul de astfel de lectii.

| Quicley a răspuns:

Flotari,tractiuni,ridicari de bara..gantere..etc

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quicley):

Vrei sa spui " flexii",. NU ridicari, copil mic ce esti.

Si cu alea esti mai bun la skanandeberg? SERIOS?

\UNDE naiba e izometria, care e antrenamentul de baza la skandenberg?

Cu izometria trebuia sa incepi enumerarea si tu nici n-ai pomenit-o!

COPIL MIC

| Quicley a răspuns (pentru Cosmin86):

Copil mic? Hmmm..nu prea cred. Si in primul rand sunt fata...i.am dat un simplu sfat, nu i.am zis sa faca neaparat doar ce i.am zis eu. M.am gandit ca exercitiile care iti cresc rezistenta bratelor ajuta si la skandenberg. Nu mai critica aiurea, ca nu cred ca esti vreun exepert happy

| Quicley a răspuns (pentru Quicley):

Scuze era pentru cel de mai sus raspunsul

| Quicley a răspuns (pentru Quicley):

A...tot tu erai...acum am vazut laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quicley):

Pai exact, esti fata.

p.s. : la skandenberg tragi din spate, nu din brat, bratul doar blocheaza.

Fac skandenberg competitional, stiu ce vorbesc.

spre ex. la top-roll : din brat ( cuplat cu spate ) tragi cotul spre tine si tragi in sus, pana ii SUCESTI incheietura in jos, apoi misti cotul pe diagonala pana il duci in pad.

Deci, 70 % din miscare e facuta din spate, nu din brat.

| Quicley a răspuns (pentru Cosmin86):

Eh iarta.ma...mi.am spus doar parerea laughing e ceva gresit in asta? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quicley):

Nu, dar e bine sa-ti dai cu parerea in domenii unde te pricepi.

De-aia eu pe site-ul asta 99 % din raspunsurile mele sunt la "sport", ca acolo ma pricep.