| lBroken69 a întrebat:

Ce tipuri de abdomene sunt cele mai bune pentru 6 pack? De cate ori pe saptamana e recomandat sa antrenezi abdomenul? Si cum as putea arde grasimile din zona abdominala mai repede?
As vrea un raspuns din partea cuiva care se pricepe la asa ceva.

4 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Am citit pe un site si scria ca nu in randul incepatorilor se intampla de foarte multa ori supraantrenamentul (adica trebuie sa faci doar 2 maxim 3 antrenamente pe saptamana).
Si cele mai bune abdomene sunt cele normale happy

| lBroken69 explică (pentru j1NNNx):

Crede-ma fac sport, si stiu si eu atat, ca cele normale chiar nu ajung.Si nu ai cum, sa ajungi la un 6 pack, trebuie antrenate intensiv toti muschii abdomenului, stiu si eu atat.Cu supraantrenamentul ai dreptate, degeaba faci mult, pentru ca muschii cresc in zilele de pauza.

| Moonlight15 a răspuns:

Eu antrenez abdomenul de 2 ori pe saptamana. M-am inspirat de la Marc Fitt, Lazar Angelov, Ulisses. In fine, nu asta conteaza. Ca sa ai abdomen frumos trebuie sa ai si procentaj de grasime scazut, asta inseamna ca ai grija la alimentatie, antrenamentul este doar o mica parte din acest proces.

https://www.youtube.com/watch?v=iNLQTabfQ8o

https://www.youtube.com/watch?v=tB_WfIgLmZ8

Poti incerca si cranch-uri laterale, ridicari de picioare din atarnat, aplecari laterale cu un disc sau cu o gantera. Nu am mult de cand am inceput si sunt multumit de rezultate chiar daca nu sunt mari. Bafta la antrenament!

| Pacquiao a răspuns:

Pentru un abdomen fain nu sunt suficiente doar abdomene.
Trebuie sa iti lucrezi TOT abdomenul happy
3 exercitii pe care le consider cele mai bune:
Abdomene, Bricege si inca un exercitiu care nu mai stiu cum se numeste laughing (tot gen abdomene, dar trebuie sa duci cotul stang la genunchiul drept si cotul dre[t la genunchiul stang) happy
Ultimul exercitiu e pentru intercostali.
Si daca vrei sa ai rezultate vizibile trebuie sa ai o alimentatie corespnzatoare(nu consuma dulciuri, grasimi)
Si inca un lucru extrem de important: exercitii cardio.
Alearga in fiecare zi si nu uita sa te hidratezi!winking
Bafta! happy