| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU!

Cum fac sa fiu bun la fotbal,vreau sa fiu bun, dar cand primesc mingea pur si simplu nu stiu sa tin posesia mingii si nici dribling-uri nu stiu sa fac. Ma puteti ajuta cu nsite sfaturi?

Multumesc!

4 răspunsuri:
| R3laXaTT a răspuns:

Eu joc fotbal de 6 ani dar sunt portar, totusi as putea sa te ajut.Trebuie sa exersezi.Simplu, te duci pe un teren si acolo iti imaginezi ca ar fi cineva in fata tata.Sau daca crezi ca ai precizie si ai multa putere in picior (lat) poti incerca imediat dupa preluare un sut. Daca nici asta nu te ajuta poti doar sa stai pe linia de mijloc si sa distribui pase.Bafta!

| TheCarrot a răspuns:

Incearca sa te antrenezi foaaarte mult timp, asa am facut si eu si acum sunt mai bun. FUNDITA?! big grin

| King_Dănuț_1970 a răspuns:

Cand primesti mingea oprestete un pic ca sa vezi unde sunt adversarii si unde sunt cei liberi din echipa ta iar daca nu reusesti da cu sutul catre poarta adversa

| Bodnariu_Alex_1995_rUsj a răspuns:

Incearca sa joci cat mai des si sa nu ai emotii