| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti ajunge fotbalist? Adica unde trebuie sa ma duc, sa urmez ceva... Potential am, mi-au spus-o multi..Cine ma ajuta ii
Dau Funda.

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ma amuza raspunsul anterior, sunt in tara multi talentati, dar li se urca la cap si se pierd.
e bine sa te duci la un club de juniori, oriunde, daca esti intr-adevar bun te vor remarca si altii cand vei juca impotriva lor si te va remarca in primul rand antrenorul tau si te va propune la 18 ani sau si mai devreme altor cluburi.
Din pacate marile noastre echipe nu prea sunt interesate sa creasca pustii, asa ca cel mai probabil vei juca prin liga a 2-a la inceput sau la echipe mai slabe...
a si trebuie sa te ti serios de antrenamente, sa dai tot, sa nu pierzi noptile si multe altele

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te inscrii la un club de juniori

| SDana a răspuns:

Depinde de unde esti, sunt mai multe scoli sau cluburi de fotbal in tara, depinde de oras.

| RobertKilleur a răspuns:

Pentru inceput, spune-le parintilor tai sa te inscrie la un club de fotbal pentru juniori.Cand vei face 18 ani,Clubul Cel mare(Dinamo, Steaua, Petrolul, Pandurii, etc)Te vor lua la echipa din liga 1. ult succes!