| Suleiman a întrebat:

Daca cand faci "sala" dublezi greutatea e posibil sa dublezi masa musculara? Exemplu faci biceps 3 exercitii cu 10 kg si sa zicem ca in cateva luni maresti pana ajungi la 20 kg e posibil sa faci masa musculara dubla decat aveai cand faceai cu 10 kg? Si aici stiu ca e normal sa o maresti dar eu ma refer la a o dubla.

6 răspunsuri:
| MihaiN a răspuns:

Nu dublezi masa prin dublarea greutatii.Nu ganditi organismul uman in pasi simpli; in realitate, au loc niste procese ultra-complexe (trebuie mult studiate lucrurile ca sa poti intelege ce se intampla acolo).

| TudorCz a răspuns:

Poti sa faci ce antrenamente vrei tu, daca nu mananci ce trebuie si nu dormi cat trebuie dupa antrenament e egal cu 0

| Suleiman explică (pentru TudorCz):

Nu e chiar egal cu 0 doar ca te dezvolti mai greu eu de exemplu mai mult de 8 ore nu pot dormi orice as face

| Cosmin86 a răspuns (pentru Suleiman):

Sunt suficiente 8 ore, si 7 sunt suficiente.

Si intrebarea ta e cam ciudata, niciodata nu mi-am pus problema asa laughing

Masoara-te si tu si vezi daca s-a dublat.

| TudorCz a răspuns:

Iei ceva suplimente?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TudorCz):

Ce importanta are?