| Cariiina a întrebat:

Daca merg pe jos și transpir ( pe fata ) slabesc? Întreb asta deoarece transpir pe fata exact ca si când aș face sport. Si sa nu credeți că mănânc cât o vaca (scuzați expresia) si astepr să slăbesc. Nu este deloc așa. Vreau sa slăbesc dar vreau sa stiu daca ma ajuta si chestia asta deoarece de fiecare dată când merg la scoala(de după masă) transpir. Merci pt înțelegere!

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Miscarea/efort inseamna slabire. Daca afara sunt 50 de grade, transpiri fara sa faci miscare deci nu slabesti.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu slabesti.Este deshidratare.Adica elimini apa din corp.

| RAY a răspuns:

Slabim non stop, asta e adevarul organismul non stop se hraneste doar ca noi mancam prea mult si el ce sa faca? face provizi adica grasime, acuma cu daca vrei sa slabesti =deficit caloric, transpiratia e eliminarea apei din corp, ceaiurile fac tot asta, nu exista nimic care sa mareasca metabolismul decat cardio + culturism

suntserios
| suntserios a răspuns:

Transpiratul inseamna deshidratare nu slabire. Mersul pe jos ajuta la slabit in schimb si o dieta corecta bineinteles.

| K0sti a răspuns:

Da, ti se subtiaza buzele! Mai si ganditi, ca de aia aveti creier...

| WaterDrop a răspuns:

Daca mergem pe ideea suntem formati in mare parte din apa, ar insemna ca persoanele supraponderale sunt inundate si ar fi de ajuns sa fie puse la uscat.Ei bine nu`i asa.Transpiri pentru ca ai mancat mult la pranz.Redu mancarea.

| Yonutz_Stefan_1996 a răspuns:

Buna
Daca transpir doar de la mers nu înseamnă ca depui efort ca si cum ai face sport
Pentru a slabi trebui sa faci sport (sala)sa arzi grăsimea din corp
Transpirație excesivă nu înseamnă neaparat slăbire