| robertdincluj a întrebat:

De curand mi-am luat 2gantere si o bara Z si am inceput sa fac exercitii cu ea de o saptamana dar ma tot gandesc ca fac ceva gresit.Am mers la sala cam 4 luni si imi mai aduc aminte exercitiile, am mai citit si de pe net.As avea nevoie de niste sfaturi de la,, cunoscatori". Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

2 gantere de cat?
Depinde cu cat lucrezi si la sala la fel, daca faci mereu cu aceeasi greutate nu faci nimic.
Si cum simti ca faci gresit? daca nu reusesti sa faci febra la muschi atunci maresti greutatea si te chinui.
Trebuie sa iei si pauza, nu faci doar la brat, sala nu inseamna sa cresti bratul.
Cand ai facut sala ai facut de capul tau sau cu profesor?
Si daca tot ai cautat pe net, acolo gasesti tot ce ai nevoie.

| robertdincluj explică (pentru Evolution):

Ganterele sunt regrabile, greutatea maxima este de 12 kg.Multumesc de sfaturi.Am facut sala cu un profesor dar sincer sa fiu nu era prea grozav big grin

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai cu gantere si bara Z faci exercitii DE IZOLARE.

Muschii se pun cu exercitii de baza, multi-articulare.

Stii care sunt exercitiile de baza, nu?

| robertdincluj explică (pentru Cosmin86):

Acum stiu, am cautat pe internet.Multumesc de raspuns