| Mozak a întrebat:

De o vreme joc la pariuri sportive, vreau sa-mi spuneti ce este diferit in parierea pe meciurile din cupa fata de cele dintr-o anumita liga, am sesizat unele diferente. Dau funda, astept pareri de la cunoscatori in pariuri sportive!

Răspuns Câştigător
| Catalinkev a răspuns:

Salut. Daca vrei sa ai succes in aceste pariuri sportive, trebuie sa stii ce pariezi. Primul pas este sa vezi accidentatii, daca joaca in deplasare uitate sa vezi ce succes au ei cand nu joaca la ei acasa, valoarea jucatorilor, ultimele 10 partide jucate, clasamentul, golurile primite si golurile date. Toate acestea sunt esentiale pentru a analiza un meci. Si acum sa iti raspund la intrebare. Daca te referi la arsenal ieri. Depinde de miza cupei. Daca este una foarte slaba, echipa respectiva nu are rost sa isi oboseasca jucatorii asa ca joaca cu rezervele. Iti recomand sa pariezi doar in campionat. Champions League si Europa League sunt mereu surprize. Dar poti paria si acolo. Sper ca te-am ajutat daca ai mai multe intrebari imi lasi Facebook-ul tau.

| AFR81 a răspuns (pentru Catalinkev):

Prea multa migala. Iti spune cineva care cunoaste fenomenul si care joaca de ani buni. Daca ajungi sa cunosti cu adevarat echipele, nu mai e nevoie decat sa consulti clasamentul, atunci cand ai nevoie de lamuriri suplimentare. Treaba cu jucatorii accidentati e cam baliverna, iar echipele de goluri se cunosc. O scurta privire pe ultimele meciuri (daca a pierdut 2-3 sau a facut egaluri, cu atat sunt sansele mai mari sa castige daca joaca cu o echipa mai slaba valoric) e de ajuns. Legat de a doua parte a raspunsului, ai dreptate, in campionat sunt mai putine surprize. In CL si EL recomand a se paria soliste doar atunci cand sunt sanse mari ca echipa respectiva sa castige, in rest pe goluri.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu inteleg exact la ce te referi, dar este diferenta in ceea ce priveste sistemul de joc, de aici derivand si unele optiuni de pariere, una dintre ele fiind "Cine merge mai departe" si in faptul ca in cupa, stie toata lumea, surprizele sunt mult mai frecvente decat in campionat, deci recomand a se paria pe goluri mai mult. In rest, totul e cam la fel.