| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

Deci. Eu fac inot de la varsta de 7 ani, mai exact din clasa intai, cu scoala cum ar veni. Si tot asa am fost la inot cu scoala pana cand ne-au luat antrenorii de acolo sa facem performanta. Si in prezent fac inot de performanta, nu stiu exact de cat timp. Am 15 ani. Eu inot fac de 8 ani, dar de performanta nu stiu exact. Oricum cred ca sunt vreo 5 ani cred. Si am medalii de la concursuri mai mici, dar si de la campionate nationale (adica concursurile mari). Si acum as vrea sa ma las deoarece pur si simplu nu mai vreau sa fac chestia asta, nu vreau sa dau detalii, nu sunt fortat. Pur si simplu nu mai vreau. As putea sa fac ceva mai incolo ca sa justific ca am facut performanta la inot? Mi se elibereaza si mie ceva la mana cum ca as fi facut si eu la un moment dat un sport de performanta? Eu sunt legitimat la club, am legitimatie si tot tacamul. As putea sa faci si eu ceva mai incolo? Adica din nou va intreb, o sa am si eu vreo diploma sau ceva? Sau nu. Dau funda! Chiar vreau sa stiu va rog.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai diplomele de la concursuri, ce alte diplome vrei?
Oricum, o adeverinta daca ti-ar fi eliberata nu are acum nici o valoare, ca nu te angajezi maine ca antrenor de inot si valabilitartea unei asemena adeverinte este de scurat durat de vreme, cateva luni.

Pacat ca renunti la un sport care te ajuta sa te dezvolti frumos, taman acum, cand abia ai inceput pubertatea.
Multi baieti de seama ta se apuca acum de inot, ca sa dea un impuls cresterii armonioase si dezvoltarii corpului.
Mare, foarte mare pacat ca nu constientizezi cat de importnat este sa nu opresti sportul taman acum, cand ai cea mai mare nevoie de el!

| HadesSs a răspuns:

Nu inteleg ce anume vrei, daca te lasi ce rost mai are faptul ca esti legitimat si ai diplome. Nici nu inteleg ce diploma vrei sa mai primesti la ce sa iti foloseasca mai incolo daca tu esti la nivel national nu e chiar asa performant.