| LaurentiuFit00 a întrebat:

Salut TPU,eu fac antrenamente ca la sala, dar le fac acasa. Faza e ca nu vreau sa fac un supraantrenament si as vrea sa va rog sa-mi spuneti daca programul meu este unul bun.
Luni:piept-triceps
marti:spate-biceps
miercuri:umeri+abdomen+trapez(sau trapezul in lucrez cu spatele)
joi-pauza
vineri-brate 4 ex biceps...3 serii si 4 triceps 4 serii.
Daca este vorba de supraantrenament in antrenamentul meu mai am o varianta si anume sa fac luni si marti cele spuse iar dupa sa fac dupa 72 de ore, adica 3 zile umerii (ca doar trage si bicepsulsi tricepsul putin) si iar dupa 3 zile sa fac bratele? Daca are cineva o idee mai buna va rog sa-mi spuneti.Nu m-as supara daca mi-ati zice si cate serii si repetari.Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Moonlight15 a răspuns:

HIIT este cel cu greutati, este mai greu: Eu pe asta il execut: https://www.youtube.com/watch?v=S5zUUvxzUvk

https://www.youtube.com/watch?v=nv-0XvxGWf0

Sunt 4 exercitii, care le faceti unul dupa altu fara pauza, fiecare exercitiu dureaza 30 de secunde. Cand termin cele 4 exercitii, faci pauza de 30 de secunde si dupa incepi urmatorul set.

3 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

E ok sa zicem... Uite antrenamentul meu:

Luni- Piept
Marti- Spate + trapez
Miercuri- Umeri + abdomen
Joi: Cardio normal + Cardio HIIT
Vineri: Biceps+ Triceps
Sambata: Picioare+ Abdomen

Daca iti place, il poti incerca. Bafta!

| LaurentiuFit00 explică (pentru Moonlight15):

Cardio Hiit si cel normal sunt acelea pentru arderea grasimilor nu? Adica faci un ex in jur de 30 secunde dupa iei pauza 15... Ok mersi.

| LaurentiuFit00 explică (pentru Moonlight15):

Da,sunt foarte bune. Faci un tip o saptamana si saptamana urmatoare il faci pe celalalt.Mersi

| Moonlight15 a răspuns (pentru LaurentiuFit00):

HIIT este cel cu greutati, este mai greu: Eu pe asta il execut: https://www.youtube.com/watch?v=S5zUUvxzUvk

https://www.youtube.com/watch?v=nv-0XvxGWf0

Sunt 4 exercitii, care le faceti unul dupa altu fara pauza, fiecare exercitiu dureaza 30 de secunde. Cand termin cele 4 exercitii, faci pauza de 30 de secunde si dupa incepi urmatorul set.