| Pikabu19 a întrebat:

Exercitiile pentru piept in cazul fetelor afecteaza cumva cresterea naturala a sanilor?

4 răspunsuri:
| piisycutzza a răspuns:

Da, o afecteaza. Chiar daca ai fi tu slaba pamantului, sanii tot au ceva grasime fiindca din asta.s formati. Facand exercitii pentru piept topesti acea grasime. Cauta pe google fete care sar cu prajina care chiar fac exercitii pentru piept si vei vedea un piept plat!

| piisycutzza a răspuns:

Si eu fac sport si am bustiera sport dar nu te face plata!

| Pikabu19 explică:

De fapt ele au pieptul plat pentru ca poarta o bustiera stransa care sa le tina sanii, deorece e foarte dureros sa-ti sara sanii cand faci sarituri de genul ala sau alergi

| Pikabu19 explică:

Da, stiu ce zici☺, si eu am bustiere care nu ma fac plata, dar fetele de la atletism nu au bustiere sport ca ale noastre care se gasesc peste tot, ele au un costum special pentru sportul respectiv care este evident diferit. De exemplu eu fac polo, am costum de inot intreg simplu sport si costum special de polo dintr-un material dur si mai putin elastic. Cel de inot simplu nu-mi aplatizeaza pieptul pe cand cel special il aplatizeaza.