| xNoName95 a întrebat:

Salut TPUhappy Iau proteine de aprox 2saptamani (whey gold) pentru masa musculara, in jur de 2-2, 5 cupe la sfarsit de antrenament ( atat imi permit momentan), dupa ce imi termin de lucrat grupa de muschi din ziua respectiva, la sfarsit alerg pe banda in jur de 4km si pe bicicleta. Cineva mi-a spus ca iau acele proteine degeaba daca alerg atat de mult (dupa ce ma schimb in vestiar curge "apa" din tricou") vreau sa stiu daca are dreptate... vreau un raspuns de la cine stie, MULTUMESC

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Facand mult cardio ( alergat in cazul tau ) pui mai greu masa musculara.

Nu inseamna ca iei degeaba proteine, inseamna doar ca progresezi mai greu.