| Petrica1337 a întrebat:

imi dati va rog frumos un program pentru fibrare de mers la sala? sa includa si masa musculara in el.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

" nu vreau sa ma fac ca Arnold", aberatie de incepatori, e IMPOSIBIL sa te faci ca Arnold fara sa ai o gramada de bani ( doar steroizii pe care ii injecta Arnold costau mii de euro / luna ), sa nu mai zic de altele.

Cu un program clasic, gen asta :
http://www.culturism.ro/......tenta.html

In cativa ani o sa arati bine si atletic. E suficient.

Si nu uita : trebuie sa ajungi sa mananci singur mai mult ca o familie intreaga, daca vrei sa pui muschi sa se si vada.

8 răspunsuri:
| andrei9530 a răspuns:

Cum adica sa includa si masa musculara? Da tu ce crezi ca lucrezi la sala, creierul?
http://www.culturism.ro/......ulara.html
uite aici.
Daca vrei sa realizezi ceva cu sala trebuie sa ii proteine si sa te tii incontinuu de asa ceva, ca asta nu-i ca fotbalul te lasi cand vrei

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei9530):

Toata lumea ia proteine, se gasesc in aproape orice aliment, asa ca nu spui ceva nou

| JohnnyBi a răspuns (pentru andrei9530):

Asta nu are habar ce fac aparatele si tu il bagi pe drop set? zau?

| andrei9530 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu ma refeream la suplimente ca asa tragi la sala si nu bagi protein nu faci nimic! se pune masa musculara in 2-3 ani

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei9530):

Serios, nu faci nimic? Poti sa iei fix aceleasi proteine din mancare. Oricum suplimentele sunt doar mancare concentrata ( ca mananci mai mult sau iei suplimente e fix acelasi lucru, dupa 6 ani de sala am observat asta din proprie experienta )

Esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea, nu?

p.s. : masa musculara sa se vada ca lumea dureaza ani de zile ( cu sau fara suplimente ), 2-3 ani = PUTIN.

Eu am 6 ani de sala si tot consider ca am PUTIN.

| Petrica1337 explică (pentru Cosmin86):

Bine. Totusi, aveti un program pe care sa il urmez? nu vreau sa ma fac ca Arnold, sau ca omu' Spartan laughing.

| Petrica1337 explică (pentru andrei9530):

Tu nu ai nici un habar ce zici acolo. Stii macar ce efect au proteinele? ia ca iti zic eu. Proteinele nu fac decat sa umfle muschii si sa creasca ca "mutalaii"... Dupa un timp ce te lasi de sala muschii iti scad. Plus de asta nu e mai bun unul care umbla la sala sa isi lucreaza corpul cu proteine 6 ani de zile decat unul care a lucrat 6 ani de zile la corp fara proteine. Proteinele (steroizii) sunt mancare concentrata puse toate intr-un baton. Esti in mare dezavantaj daca folosesti asa ceva.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Petrica1337):

Ai explicat COMPLET AIUREA despre proteine si steroizi.

Steroizi = INJECTII cu testosteron ( cu hormoni ), nu au nicio treaba cu mancarea.

Si steroizii sunt ilegali, proteine poti lua de oriunde, steroizi daca iti vinde cineva este bagat la INCHISOARE.

Si proteinele NU UMFLA nimic, proteinele refac fibrele dupa antrenament.

Si inca ceva, proteinele se gasesc in aproape orice aliment in afara de fructe.

Deci tu mananci DOAR FRUCTE + APA toata ziua? Ca daca consumi carne, oua, branza, lapte consumi proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Petrica1337):

" nu vreau sa ma fac ca Arnold", aberatie de incepatori, e IMPOSIBIL sa te faci ca Arnold fara sa ai o gramada de bani ( doar steroizii pe care ii injecta Arnold costau mii de euro / luna ), sa nu mai zic de altele.

Cu un program clasic, gen asta :
http://www.culturism.ro/......tenta.html

In cativa ani o sa arati bine si atletic. E suficient.

Si nu uita : trebuie sa ajungi sa mananci singur mai mult ca o familie intreaga, daca vrei sa pui muschi sa se si vada.