| anonim_4396 a întrebat:

îmi poate explica si mie careva regulile jocului snooker (de profesionisti) nu l-am inteles niciodata. Dau Fundă

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În puține cuvinte: cu ajutorul bilei albe, trebuie să bagi alternativ în buzunare câte o bilă roșie, una colorată, până când nu mai rămân bile roșii pe masă. În acest timp, bilele colorate puse la buzunar, se scot și se repoziționează la locul lor; dacă acesta e ocupat, pe următorul loc de bilă colorată liber. După ce nu mai sunt bile roșii, se scot la buzunar și cele colorate, până la ultima (neagra) - fără repoziționare, evident.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_snooker