| Mihai123123 a întrebat:

m am apucat de sala si sunt putin nedumerit cu niste chestii:
1.Cand ridici greutati la piept ce e mai bine sa ridici greutati mari(care singur nu reusesc sa le ridic) sau greutati mai mici dar singur?
2. Exercitiile trebuie schimbate in fiecare saptamana?
3.De cate ori pe saptamana e bine sa lucrezi abdomenul?
4.trebuie neeaparat sa maresc greutatea la fiecare serie?
Multumesc anticipat! funda!

Răspuns Câştigător
| Moonlight15 a răspuns:

Trebuie sa faci cu greutatea care iti permite sa faci corect 6-8 repetari pentru a creste in masa musculara, la piept mereu trebuie sa lucrezi cu cineva in spate.

2) Fa-ti un program care sa te tii de el, ce rezolvi daca il schimbi in fiecare saptamana? -.-

3) Odata sau de 2 ori pe saptamana e cel mai bine.

4) Tu fiecare antrenament trebuie sa il faci mai greu, ori maresti cate putin greutatea, micsorezi pauzele, faci mai multe repetari, ba ca sunt bune, ba ca sunt fortate.