| mdaca14 a întrebat:

Salut,TPU! Ma numesc Anca si sunt din Timisoara. Am 15 ani, 48de kg si 1, 66m. Aparent is foarte slaba,chiar prea slaba,fapt pentru care de multe ori am fost criticata. Totusi problema mea este ca,desi sunt slaba, am burta de care am incercat sa scap in fel si chip.Recunosc ca, mai tot timpul mancam destul de tarziu,ce voiam si cat voiam stiind ca nu ar avea ce sa se intample rau, ba chiar m as mai ingrasa....doar ca nu m am gandit ca totul se va pune in zona abdominala. Totodata, este si putin genetic,deoarece si sora mea are burta desi e slaba. Acest lucru mi-o devenit obsesie. Venind si vara, mai tare vreau sa scap de colacei... am incercat si metoda cu ceolofanul in jurul abdomenului dar in urma unor cercetari am aflat ca nu face altceva decat sa imi deshidrateze corpul. De data aceasta as dori sa ma ajutati cu sfaturi si pareri.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| salangwayongseo a răspuns:

Hidrateazate si fa sport cat iti permite timpul. Multe abdomene. Succes!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti perfecta anca, las ca scade si vurta o data cu timpul

| bookute a răspuns:

Buna Anca.Nu trebuie sa te lasi descurajata de ceilalti.Ai nevoie de o alimentatie sanatoasa, si un program bine stabilit de mese, pe care sa il respecti.Cel putin 4 mese pe zi ai nevoie, sa mananci in fiecare dimineata e cel mai important.Tot odata cu mesele bogate in proteine, ai nevoie sa faci sport chiar zilnic daca se poate.Alergat macar 30 de minute, Inot macar 2-3 ori pe saptamana, daca ai bicicleta, sa pedalezi si tot asa.Ar fii mai multe de zis, insa am incercat sa rezum totul.Bafta