| Qweeeeeer a întrebat:

mâine o să am un antrenament în care o să alerg mai mult ca de obicei. La ce oră să mă trezesc, câtă apă să beau și ce să mănânc pentru a avea cat mai multa energie? (antrenamentul este la ora 8, la fotbal, am 1.80 58 KG dacă contează) Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca alimentatie nu manca carne deoarcee dureaza mult ca organismul tau sa o digere si consuma multa energie. Mananca ceva usor precum o salata, fructe, legume, lapte si eventual poti lua si cateva bucati de ciocolata neagra.

| TanyaTanny a răspuns:

Eu zic sa dormi cat timp ai tu nevoie fara sa te trezesti mai devreme si sa bei atata apa cata iti cere organismul.Crede-ma si eu fac sport de ceva vreme si am invatat-o pe pielea mea.Succes la antrenament.