| listvanb a întrebat:

Menţionez că am vârsta de 15 ani. 1.65 înăţtime.

Dacă urmez unele din aceste exerciţii din acest videoclip:
https://www.youtube.com/watch?v=hl_f5c2nLOo
respectiv acest canal: https://www.youtube.com/channel/UCRxQMXnsAzILQNbjrJZ2Lew
+ ceva alergări şi abdomene
este bine pentru rezistenţă?
Credeţi că în câteva luni o să apară ceva? ştiu că muşchii nu cresc în luni, ci ani. Eu spun că o să apară măcar ceva.

Am să urmez programul în genul acesta:
Luni: Da / Marţi: Nu / Miercuri: Da / Joi: Nu / Vineri: Da / Săbătă şi Duminică: Nu
Iar în zilele de pauză (marţea, joia, sâmbăta şi duminică) să alerg.
Ce părere aveţi?
Bineînţeles şi mese cu protenie şi tot ce trebuie.
Ţin să menţionez că la exerciţiile de forţă nu am să folosesc greutăţi foarte grele.
Păreri? Ar mai trebui adăugat ceva?
Aştept răspunsurile dumneavoastră. Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, o sa apara.

Dar pe langa "mese cu proteine" ai nevoie si de carbohidrati. Chiar de mai multi carbohidrati decat proteine.

Alimentatia ta ar trebui sa fie : 50 % carbohidrati - 40 % proteine - 10 % grasimi.

1 răspuns:
| MariusJust4Dream a răspuns:

Eu cred ca daca o sa te tii de program, o sa ai "ceva". Bafta.