| epicquestion a întrebat:

Recent m-am apucat sa lucrez la un aparat (abs-generator)pentru a putea face si eu patratele si am o intrebare:Eu fac si sala si stiu ca dupa fiecare antrenament trebuie sa am si o zi pauza...ei bine, in cazul abdomenului, trebuie sa fac la fel? adica o zi lucrez abdomenu la aparatu ala si o zi pauza sau pentru abdomen trebuie sa fac zilnic?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ideea la sala era sa ai o zi pauza si apoi alta grupa.

La fel si la abdomen.

Daca faci luni abdomen, pana lunea viitoare NU mai faci abdomen.

1 grupa / saptamana.

p.s. : patratelele se fac din alimentatie... nu din exercitii

| RobertMoon a răspuns:

Bani dati aiurea mai bine luai niste creatina si iti mai faceai un abonament la sala decat sa lucrezi 1 zi pe saptamana cum e normal o grupa musculara.

| SiLaS a răspuns:

De fapt aparatul se numeste"cum sa fraieresti oamenii generator" Pentru ca un abdomen plat se face din alimentatie.