| anonim_4396 a întrebat:

stiti cumva in ce sport imi pot dezvolta masa musculara mai repede, eu zic ca inotul voi ce ziceti si fara sala astea

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai evident ca sala dezvolta cel mai bine. Apoi ar mai fi :

- polo de apa
- inot ( eventual cu greutate legata de tine )
- kickboxing
- rugby

Probabil si altele.

| ilegalnonstop a răspuns:

Fotbal american, dar iti dai seama ca doar exercitile cu greutati dezvolta masa musculara- bodybuilding

| Crissxxx a răspuns:

Pentru masa musculara poti lucra si acasa, poti improviza foarte usor niste greutati si bineinteles, alimentatie corespunzatoare bogata in proteine, carbohidrati, multe vitamine si 3-4 litri de apa pe zi, BAFTA!

| VVerdasco a răspuns:

Niciun sport propriu-zis nu iti dezvolta masa musculara. Toti sportivii de performanta au masa musculara f lucrata la sala.