Întrebare recomandată | D2ER a întrebat:

Vine incetisor sezonul rece si vreau sa-mi achizitionez o placa de snowboard, insa habar nu am ce lungime. Pe un site am gasit ca trebuie sa iau in considerare inaltimea mea. Pe alt site zicea de greutate. Daca aveti experienta in domeniul de snowboarding va rog sa ma ajutati. Am 55 kg si 1, 72 m inaltime. Ce lungime trebuie sa fie placa?
**Ofer funda**

1 răspuns:
| me4u a răspuns:

Salutare, placile de snowboard se aleg in functie de greutate si la fiecare model in parte este potrivita o alta masura in functie de tipul de placa. De exemplu placile pentru snowpark sunt putin mai scurte, iar placile de freeride ceva mai lungi, deci trebuie sa tii cont de modul in care vei utiliza placa si de greutatea specificata de producator pentru modelul respectiv. www.skates.ro/snowboard/placi