| Ch0co a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala. Ideea este ca mie imi este cam rusine sa merg la sala, pentru ca sunt extrem de slab (50 de kg, nu este o problema de sanatate, doar seman cu tata, care are 60 si ceva). Imi este frica ca o sa rada toti de mine cand ma vad asa slab. Intrebarea mea este, pot sa fac sala singur, doar cu antrenorul, fara altcineva, sau trebuie sa fac la comun? Va rog nu radeti, sunt eu mai emotiv de fel si nu vreau ca lumea sa isi bata joc de corpul meu.

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Nimeni nu vine acolo ca sa rada de tine. Atât timp cât nu te dai tu "in spectacol" nici macar nu se vor uita la tine. Crezi ca la sala se merge sa se rada de începători? Mai sunt 2-3 specimene care vin pentru poze si nimic mai mult, dar nici aia n.au treaba cu restul. Du-te fara probleme.

| Moron a răspuns:

Mergi la sala linistit, nimeni nici macar nu o sa te observe sau sa te bage in seama, majoritatea se concentreaza pe antrenamenul lor si se uita in oglinzi tot timpul. O sa primesti atentie doar daca face ceva ciudat, iesit din comun.

| Annaiss a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine si fratele meu a avut aceeasi problema dar cand a mers nu a fost de loc asa.