| xTrenT a întrebat:

Vreau sa va intreb cu pot creste. viteza de alergare., a sprintului..sa alerg tare.(repede)!? am 14 ani si alerg destul de incet. straight face este vreo tehnica ceva.? spune-ti va rog!

PS: La fotball. ma intereseaza!

Răspuns Câştigător
| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Trebuie sa-ti lucrezi mai mult muschii la picioare.Fa genoflexiuni sau alte exercitii pentru muschii picioarelor

| xTrenT explică (pentru Ghinea_Alin_1998):

Multumesc de raspuns. big grin!

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu in clasa a 5-a eram printre ultimii la sprint, apoi am inceput sa mai cresc si am mers mult si cu bicicleta si in a 6-a eram primul, am scos 5, 3 cel mai repede pe 50 m, dar la 100m nu rezist inca, nu stiu de ce incetinesc, scot cam 13, 5
tin minte ca ne-a spus la ora de sport ca viteza nu prea o poti castiga in timp, te nasti asa, conteaza sa nu fi nici prea greu, de aceea fotbalistii nu prea sunt bagati la sala sa puna muschi

| xTrenT explică (pentru Th3AbSinTh3):

Pai si tu in a 5-a spuneai. ca erai. ultimull. dupa in a 6-a primull. Deci ce ti-a spus profa. = 0.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru xTrenT):

Asa ma gandeam si eu, dar ceilalti erau mai dezvoltati... eu am crescut 10 cm in acea vara