| yAdrian a întrebat:

Vreau un raspuns serios, pentru o situatie serioasa! Dau funda.
Am proba sportiva in cateva zile, mai exact la Politie. Alergare de viteza 50m - 7.2 secunde ( in medie scot 7.3, sa zicem ca as scoate un 7.2 acolo, desi putin mai greut ), minge medicinala 4kg - 7m ( aici dau, nu imi fac griji, dau in medie 7m lejer la primele aruncari ). Aici e partea naspa cu alergarea de rezistenta: 1km in 3:45 minute. Nu scot... Scot peste 4 minute. Ce sa fac, cum sa fac? As face orice numai sa scot timpul. Ceva suplimente, sau ponturi? Va rog sa ma ajutati cei care stiti, sunteti in domeniu / sportivi.
Sincer, as avea nevoie si de niste sfaturi la 50m... Cam peste tot.
Dau funda, toate respectele si multumirile mele.

Răspuns Câştigător
| Endo05 a răspuns:

Salut.Singurul lucru pe care il poti face este sa te antrenezi cat mai mult, dar avand in vedere ca mai sunt cateva zile nu mai poti face mare lucru.Trebuie sa mananci bine si echilibrat, si sa te odihnesti mult! Legat de ponturi.la alergarea de viteza, trebuie sa alergi pe varfuri, si cu corpul aplecat inainte.La alergarea de rezistenta trebuie sa faci pasi mari, si sa-ti controlezi respiratia! Suplimente nutritive nu te mai pot ajuta deoarece mai ai putin timp, trebuia sa le iei demult ca sa ai rezultate.Cam cu atat te-am putut ajuta.Succes la probe!