| mihai4000 a întrebat:

ziceti-mi si mie un sport de lupte cel mai bun pentru bataile de strada si dati-mi si un link sau o adresa, banuiesc ca va costa ceva, cam cat?

Răspuns Câştigător
| AnonimulCurios a răspuns:

K1 (la acest sport inveti sa te bati cel mai bine deoarece iti dezvolta reflexul si se bazeaza pe lovituri grele ), box, lupte libere, lupte greco-romane, karate, kick boxing

16 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Nu asa ne-a invatat Iisus sa procedam si chiar acum in vinerea mare a trebuit sa pui intrebarea asta?

| Okkultist a răspuns:

Am practicat artele martiale. Dar daca vrei golanie lupta de strada iti sugerez sa mergi noaptea prin parc cu o sticla de bere (Timisoreana vezi tu) si sa mergi periculos sau sa dai din fund. Iti garantez ca vei vedea lupte de strada perfecte laughing Eu cred in zei deci nu te iau cu vinerea mare, respect crestiniilor si asupra lui Iisus. Dar sincer ceva mai pasnic si frumos nu gasesti? Ce are yoga si karatele, hatha yoga, te dezvolta, faci dupa si ceva sport. Daca vrei bataie neaparat si ti sa o ei, cunosc cateva persoane Rusan poate ai auzit, si ar fi incantat sa te bata, ca nea, boeorul strazii. Cauta si tu ciori vezi tu, te bati cu ei. Si daca vrei ceva mai tare, date cu capul de coltul mesei sau al peretelui

| mihai4000 explică (pentru Okkultist):

Eu nu am zis sa ma bat cat mai mult m-am referit la o lupta in care daca vine unu si ma ataca pe strada sa stiu unde lovesc ca sa nu fiu batut mar

| AnonimulCurios a răspuns:

Sunt multe sporturi prin care inveti sa te bati. Dar daca te apuci de unu asta nu inseamna ca peste 1 saptamana gata, ii bati pe toti laughing. Trebuie ani de munca pentru a invata sa te bati calumea ( in acel sport ). Daca vrei sa ajungi bun la bataie de strada, fara sa iei bataie nu inveti sa bati...
Ai grija de tine, PACE!

| mihai4000 explică (pentru AnonimulCurios):

Ce sport imi recomanzi de genul acesta

| mihai4000 explică (pentru AnonimulCurios):

Mersi mult stii vreo locatie prin Galati

| AnonimulCurios a răspuns (pentru mihai4000):

Nu, nu stiu... Nu sunt din acest oras.
Ma bucur ca te-am putut ajuta, dar de aici te descurci singur!
Primesc si eu funda? big grin

| AnonimulCurios a răspuns (pentru mihai4000):

K1 (la acest sport inveti sa te bati cel mai bine deoarece iti dezvolta reflexul si se bazeaza pe lovituri grele ), box, lupte libere, lupte greco-romane, karate, kick boxing

| Sausage a răspuns:

Chiar daca e Vinerea mare totusi suntem in post si trebuie sa ajutam cat putemwinking. Probabil cel mai bun stil de lupte pe strada este muay thai(box tailandez) dar nu stiu adresa sau altceva. Mai sunt boxul, kickbox, pe astea le gasesti daca esti din Bucuresti, dar si karate, dar necesita prea mult timp. Sper ca te-am ajutat.

| mihai4000 explică (pentru Sausage):

Stii cumva unde pot practica acest sport in Galati?

| Okkultist a răspuns (pentru mihai4000):

Daca te referi la karate gasesti un instructor de strictul necesat la fiecare sala de sport fitness, adica aproape. Cauta, orasul ala e totusi mare. daca dai la mostenitor iti zic eu ca ai 6 secunde garantate de a fugi laughing

| mihai4000 explică (pentru Okkultist):

Mi-ai putea da un raspuns mai bun si nu ma refeream la karate

| Okkultist a răspuns (pentru mihai4000):

Eu nu am practicat lupte de aceest gen. Te duci frumos si te interesezi la salile de sport si ei te vor indruma, poti cunoaste profesori care cunosc alte persoane care predau asa ceva. E bine, doar bani sa ai ca in rest e ok. Eu nu am de unde sa stiu, nu am fost la concursuri de lupte de strada sau de box. mai mult nici nu vreau sa folosesc bataia pe cineva, de obicei eu intru in puscarie si ala ori mort ori la spital... Cer este sa te duci la locuri unde se practica sportul, fitnessul, samd. Fi sigur ca in locuri dinaceelea se preda asa ceva! happy

| mihai4000 explică (pentru Okkultist):

Adica vrei sa zici ca la o sala de forta sar practica box?
dar poti sa faci un sport de genu asta si sa nu mergi la concursuri?

| Okkultist a răspuns (pentru mihai4000):

Depinde de sali depinde depind sunt multe cirterii. DA! sigur, poti face fara sa mergi la concursuri. La mine la karate mergea cine vroia.

| mihai4000 explică (pentru Okkultist):

Parca ziceai ca faceai arte martiale

| mihai4000 explică (pentru Okkultist):

Nu stii unde as putea sa fac in Galati un sport de genul acesta?