| Za0n a întrebat:

Vreau si eu sa aflu cum pot sa încep sa fac tracțiuni la bara... vreau pas cu pas si dacă se poate si o dieta, deoarece vreau sa-mi cumpăr bara de tracțiuni in casa

Răspuns Câştigător
| Ioscaa1 a răspuns:

Daca nu poti face nici macar una, intai fa rost de o bara pentru tractiuni. Dupa asta daca nu reusesti nici una, tinete de bara si sari in sus, incearca sa te mentii in sus si sa te lasi usor in jos, sper ca te-am ajutat.

9 răspunsuri:
| Eduaard a răspuns:

Pas cu pas, una cred că poți face, exersează zilnic, așa am făcut eu, și făceam 25 odată, dar dacă nu faci asta zilnic nu o să poți face multe.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

De ce zilnic, muschii se dezvolta in zilele de pauza.

| Eduaard a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, stai degeaba, că sgur o să se dezvolte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

Da, dupa un antrenament intens urmeaza cateva zile de pauza.

Dar e pauza DOAR pentru muschii respectivi, poti lucra alte grupe.

Gen daca luni faci spate, pana lunea viitoare poti face: marti piept, miercuri picioare, joi umeri, etc.

Daca faci "zilnic" aceeasi grupa, ramai un COPIL FIRAV ( ca 90 % de pe site-ul asta ).

| Eduaard a răspuns (pentru Cosmin86):

Am făcut sală ceva timp, știu cum și ce am făcut, așa că stai în banca ta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

Din poza pari foarte firav.

Cat timp ai facut sala, 2 ani amarati timp in care mancai 3 mese pe zi o ca o domnisoara?

| Eduaard a răspuns (pentru Cosmin86):

Da frate, un motor se conduce de un copil firav, crezi ce vrei.

| Florea_Catalin_1997 a răspuns:

Pai eu ti-as putea sugera pentru inceput sa maresti forta din brate prin alte exercitii cum ar fi flotari cu picioarele la nivel-ul capului sau peste... deoarece degeaba vrei sa faci tractiuni fara forta in brate happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florea_Catalin_1997):

Flotarile NU lucreaza tot bratul, lucreaza tricepsul care nu participa la tractiuni.

Deci cu flotari lucrezi muschi care nu te ajuta la tractiuni... alte sfaturi mai ai?