| Papairas a întrebat:

Am 13 ani, 55kg, 1.60 cm.
Vreau sa ma apuc de inot si de sala ( sala doar banda, bicepsi, tricepsi si abdomen ca restul se dezvolta la inot ).
As vrea daca ati putea sa ma ajutati cu un program de antrenament pentru aceste grupe de muschi.
Programul meu este : Luni-inot
Marti-sala ( dar nu stiu ce grupe sa fac, aici vreau sa ma ajutati )
Miercuri-inot
Joi-sala ( dar nu stiu ce grupe sa fac, aici vreau sa ma ajutati )
Vineri-inot

Daca stiti niste suplimente bune, puteti sa imi recomandati, de asemenea si o dieta buna!

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Marti:biceps,triceps si antebrat
Joi:abdomen si banda

Alimentatia trebuie sa fie bogata in proteine si carbohidrati si sa ai cam 4-5 mese pe zi.
-Proteine=carne,oua,lactate etc.
-Carbohidrati=produse obtinute din faina, cartofi, orez, fructe, dulciuri etc.
Cat despre suplimente...mai asteapta si tu sa faci 14, 15 ani.Nu iti dauneaza cu nimic dar mai asteapta putin.

1 răspuns:
| Wehes a răspuns:

Asculta de Cristi, si mai asteapta 2 ani pana faci 15 macar pentru Suplimente.
Nu iti dauneaza cu nimic nici acum, doar sa te mai dezvolti putin.
Bafta!