| DimaKamil a întrebat:

Salutare am 13 ani și vreau sa mă apuc de culturism mă poate ajuta cineva cu un program pentru exerciții adică ce sa fac luni marți miercuri joi vineri sâmbătă duminica și câte serii și repetări am 1 m 73 și 62 kg dau funda

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

La varsta ta nu ai de ce culturism sa te apuci. Daca vrei sa te duci la sala poti sa o faci, dar sa eviti exercitiile de tipul genuflexiuni cu bara in spate.

In primul rand tu vrei sa faci 7/7 zile antrenament. Muschii au nevoie de odihna, maxim 4 antrenamente pe saptamana, la varsta ta mai mult de 2-3 antrenamente pe saptamana nu cred ca e ok.

Mai citeste pe www.culturism.ro

1 răspuns:
| Vladut650 a răspuns:

Bai copil mic si prost, numai da sfaturi la toata lumea sa ia steroizi, daca vrei steroizi ia tu cu toata familia ta, dar poate ala care ii zici sa ia steroizi chiar te ascula. Copil mic si pampalau da el sfaturi, asa copil prost ca tine nu am mai vazut.