| Bogdan_Bobo_1997_dohm a întrebat:

Salutare la toata lumea! Cete seri trebui sa fac cu gantere de 12 KG pentru brate? Dar flotari, cat trebui sa fac la o serie si cate, seri? Ce exerciti imi sugerati pentru piet, abdomen, antebrat? Mentionez ca sunt incepator si nu ammasa musculara cu au uni de la mama natura!

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu conteaza ce ai de la mama natura, conteaza s-o construiesti tu.

Muschii se fac prin :

- MANCARE, nu poti sa pui muschi mancand 3 mese pe zi ca un om normal, trebuie 4-5 mese consistente pe zi si PROTEINE+CARBOHIDRATI la fiecare masa ( nu ciorbe si alte prostii )

2. Un antrenament serios, la sala.

Cu niste flotari amarate si niste gantere ( cu care faci doar IZOLARE, nu exercitii multi-articulare ) NU PUI MUSCHI.

Du-te la sala si fa-ti un program adevarat de antrenament si alimentatie ( fara alimentatie antrenament = ZERO ), altfel o sa RAMAI FIRAV.