| BuLaNNNeL a întrebat:

Salutare, nu sunt adeptul sporturilor de contact dar vad la diferite meciuri luptatori care se lovesc puternic in coaste, piept si n-au nimic, pe cand eu daca primesc o lovitura in coaste sau piept raman fara respiratie laughing. Deci cum pot sa scap de aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| LimonadaBaa a răspuns:

In meciurile pe care le vezi tu, luptatorii au bandaje si manusi care amortizeaza lovitura si cu timpul, devii mai rezistent la lovituri datorita celor primite anterior.Deci, singura solutie e sa mergi la un sport dr contact.