| krewooo a întrebat:

Oscilez in a-mi cumpara intre o cursiera si un MTB(Mountain Bike). As vrea sa stiu, care e mai adecvata si mai capabila de a strabate un drum de 20 KM ( dus-intors, de sosea dreapta). In special ma intereseaza viteza de deplasare..Acum cateva saptamani am parcurs acest traseu cu un MTB, cam praf de felul lui, si am facut aprox. 40 minute. cam mult parerea mea..In ansamblu, ma intereseaza, un timp cat mai scurt si o viteza rapida, referindu-ne la un drum asfaltat, aproape ca nou. Ce imi sugerati? Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Nelamuritul a răspuns:

Este fix la fel daca ai avea de ales intre motocicleta de curse si una de teren, logic ca una de cursa se va descurca mai bine pe asfalt decat una de teren, pentru ca de asta a fost creata, iar pe teren logic ca motocicleta de teren este alegerea potrivita pentru ca din nou pentru asta a fost creata. Daca vei folosi doar pentru drumuri asfaltate atunci categoric cursiera daca vrei sa scoti un timp cat mai scurt.

1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

Evident cursiera...cred ca stiai raspunsul