| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, TPU! Vreau să-mi cumpăr o bară d-aia care faci tracțiuni, dar în primul rând vreau să știu unele chestii.
1) De câte ori să fac pe saptamana? Adică dacă fac de exemplu luni cand mai fac?
2) Câte serii să fac? Adica fac de exemplu 10 repetări, după?
3) Nu prea are legatură cu tracțiunile, dar nu vreau să nu mai fac flotări. fac 20+. deci as vrea un program de exemplu: luni traciuni, marti flotări sau ceva de gen
Dau fundită!

3 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Salut! Poti sa faci in fiecare zi, nu i nici o problema.In primul rand cate poti face? Eu fac 4 serii a cate 10 tractiuni si tot 4 serii a cate 20 flotari si prinde bine+sala laughing

| anonim_4396 explică (pentru MedionTcO):

Interesant, pai am fost acasă la un prieten și m-a pus să fac tracțiuni și am făcut 8. laughing el face 20+ cam așa. Oricum dacă mă țin și eu în 2 luni ajung și eu să fac vreo 20-25 cam așa. la mine se obișnuiesc repede mușchii.
Pai și când îmi cumpăr bara, fac 4 serii de 8 tracțiuni și 4 serii de 20 de flotări zilnic? Că cam așa fac și eu, 20 de flotări.
P.S: Multă lume mi-a spus că mușchii cresc în zilele de pauză, și am citit și pe net, pauză când iau? Nu mai bine fac de luni până vineri și sâmbătă și duminica pauză?

| MedionTcO a răspuns (pentru anonim_4396):

E la fel ca si sala....pe langa pauza din week end mai trebuie sa faci una in cursul saptamanii...totusi iti recomand sa lucrezi si ceilalti muschi din corp