| hibrid112 a întrebat:

Sautari TPU! Am o problema destul de mare si am nevoie de ceva ajutor moral.Am luat in greutate destul de mult.Am facut handbal de performanta si aproximativ 2 ani de sala, dar din cauza unei probleme medicale nu am mai putu practica sport cam 1 an apoi au venit alte probleme care imi ocupa timpul.Am motivatie dar se pare ca nu suficenta.Daca m ati putea ajuta cu sfaturi despre pragramul de antrenament, alimentatie, odihna, la ce trebuie sa renunt ce trebuie sa moderez etc. am destul timp la dispozitie pentru cateva luni.Apreciez orice sfat. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Rozzovela a răspuns:

Nu exagera cu sportul, poti practica mers rapid, cred ca stii ca alimentatia corecta, odihna-toate impreuna combinate corect aduc un rezultat satisfacator.
Bafta happy

| RosaNight99 a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu un doctor nutritionist, el iti va face un regim pentru organismul tau si te va sfatui si in privinta sportului sau te va trimite mai departe la un antrenor. Pe scurt discuta cu un nutritionist si du-te la salawinking :3

| Iustina12345 a răspuns:

Păi daca ai luat in greutate trebuie sa consumi mancare mai putina si sa faci sport.Tu ai zis ca ai motivatie ceea ce e bine! Trebuie sa creezi un antrenament cat mai distractiv (cand trebuie sa-l faci sa te gandesti cu drag la el happy ). Trebuie sa dormi cel putin 7-8 ore. Trebuie sa consumi alimente sanatoase cu multe vitamine. O sa fie o perioada mai grea dar o sa te obisnuiesti! Succes. Sper ca te-am ajutat.