| Levelstar a întrebat:

Sfaturi fundas central dau funda+vot va garantez asta.Sunt la o echipa de juniori

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt multi adversari in jur nu te complica, trimite mingea in aut sau cat mai de poarte de poarta. Cand intrii prin alunecare fa-o decis, gandeste-te ca daca nu ii iei mingea atunci el a trecut de tine si e mai aproape de gol; nu intra cu picioarele ridicate, intra curat si la minge. Exerseaza centrarile, desi nu esti tu la mijloc sa creezi nu strica sa stii sa centrezi bine, iti poti pune echipa intr-o situatie favorabila cu o centrare pe varf.

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Fii sigur pe tine, cand e nevoie da mingile in out, nu te complica aiurea cu driblinguri (nu asta e treaba unui fundas central, sa dribleza), cum a zis si curlyyy, cand intri prin alunecare nu ridica picioarele sus si ataaca strict mingea, nu ai nici o treaba cu picioarele adversarului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as avea nevoie de asa ceva...sunt in aceeasi situatie.big grin

| BadPeople a răspuns:

Pai ce sa zic, stai in aparare.nu te aventura in atac
Nu are sens

| xNebunulx a răspuns:

Stai atent la adversari si incearca sa ii blochezi, paseaza colegilor si incearca sa te remarci cat mai mult

| Puiutzu91 a răspuns:

Joaca cat mai simplu, si nu te complica, incarca sa nu pierzi nici un duel diresc si vei fi un fundas central ideal big grin