| LanguageMaster a întrebat:

Sporturile violente precum box, kickbox sau MMA ar trebui interzise pentru tinerii sub 18 ani?

Răspuns Câştigător
| Nicolae207 a răspuns:

Consider ca sporturile violente nu ar trebui interzise pentru tinerii sub 18 ani. Aceste activitati sportive se desfasoara sub anumite reguli si conditii ( cum ar fi protectie gura, manusi, cascheta).
Iar prin aceste sporturi putem ajuta copiii cu probleme de comportament sau copiii cu probleme sociale sau de alta natura sa isi descarce nervii. Gandeste-te daca nu ar fi aceste sporturi cati copii, in plus fata de cei de astazi, s-ar bate pe strada sau in alte locuri.
In concluzie, consider ca aceste sporturi isi au rolul lor in societate prin evitarea exprimarii nervilor in public si ajuta la dezolvarea fizica si a caracterului.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In masura in care se desfasoara sub supravegherea unor antrenori aceste sporturi de contact dezvolta foarte bine abilitatile copilului, responsabilizeaza si ordoneaza copilul. Nu!