| Andreea482 a întrebat:

Spuneti-mi niște exerciții fizice pentru slăbit pe care le pot face la bloc, as vrea să slabesc în jur de 10-15 kg

Răspuns Apreciat de Editori
| IuliaAna23 a răspuns:

Antrenamentul tabata este extrem de eficient (il poți căuta pe internet), genuflexiunile si exercițiul plank sunt si ele printre cele mai bune (mai eficiente decât abdomenele ).
Țin sa menționez ca sportul nu are nici un efect fara o alimentație echilibrata, încearcă sa elimini din alimentatie zaharul, alimentele procesate, sarea, grăsimile, produsele de panificație si sa reduci
porția de mâncare (+multa apa ).
Succes!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

- te asezi pe covor in fata patului si pui labele picioarelor sub margine patului. Pui mainile sub cap si te apuci sa faci abdomene.
- poti sarii coarda (doar cand nu-i ora de somn)
- poti sa faci genoflexiuni si flotari
- poti sa alergi in jurul cartierului, sportul asta chiar este cel mai indicat, cand vrei sa pierzi greutate.
- poti sa mergi pe bicicleta, sau pe role, ori sa iesi la batut mingea cu prietenele.

| Kerre a răspuns:

Poti face cate exercitii fizice vrei dar fara o alimentatie sanatoasa si stabila nu vei face nimic. Incearca tot timpul sa fii intr-un deficit caloric.