| hypothesis a întrebat:

Sunt deficitar la picioare,cel putin la gambe pe care le am foarte mici,practic inexistente,si articulatiile de la picioare la fel,sunt destul de subtiri. Antrenez picioarele si gambele saptamanal la sala fac de luni bune sale si nu observ progres in aceasta zona, fac cu greutati destul de mari (2 exercitii am special pentru gambe-presa si ridicari pe varfuri cu gantera in mana),plus ca mai joc si fotbal, deci alerg. Care sa fie explicatia? Genetic nu cred ca este deoarece tatal meu are gambele foarte mari si groase.

1 răspuns:
| Madalin01 a răspuns:

Salut, daca tatal tau are gambele foarte mari nu inseamna ca trebuie sa le ai si tu. Asta tine de genetica, ce ai mostenit, totusi. aceste zone."mai putin dezvoltate" trebuie sa le antrenezi de mai multe ori pe saptamana, si sa schimbi exercitiile daca de luni bune nu obtii progres.