| amorezul17 a întrebat:

Sunt ectomorf, spre mezomorf, practic sunt mai mult mezomorf, doar ca sunt mai inalt. Am 17 ani, 1.86, 82 kg, si tin sa mentionez, ca fac sala de 3 luni, si acum ma reapuc, pentru ca nu am fost in vara, prea cald si mi-o fost lene ca na...Cand m-am apucat de sala aveam 72.5 kg, si am facut ceva progrese, si doresc un program de antrenament, de la incepatori spre intermediari, 3 zile pe saptamana, si sa cuprinda si antebrat si trapez, sau nu stiu exact am auzit ca daca fac exercitii pentru antrebrat risc sa am probleme cu articulatiile la incheieturi, si ca fac si la antebrat cand fac la biceps.

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

Da, antebratul nu e obligatoriu sa fie antrenat (marea majoritate nu il antreneaza), dar poti s-o faci.
Luni-Piept, abdomen
Marti-Spate, trapez
Miercuri-Pauza
Joi-Picioare
Vineri-Biceps, triceps, umeri.

Sau 5 zile/sapt daca nu faci overtraining

Luni-Piept, abdomen
Marti-Spate
Miercuri-Picioare
Joi-Umeri, trapez
Vineri-Biceps, triceps (antebrat)

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Adica toata vara n-ai rupt fiarele... ce sa spun, esti un model laughing

Cocalari care fac sala de 3 luni... isi merita soarta sa ramana niste firavi.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Nici eu nu am rupt fiarele. inca le am in oase rolling on the floor.