| Mimi4321 a întrebat:

Sunt fata, am 17 ani si as vrea sa ma apuc de sala. Nu vreau sa slăbesc, ci doar pentru tonifiere si formarea unui corp frumos. Eu sunt o fire foarte timidă și chiar nu stiu ce sa fac si cum sa fac, mai ales că o sa merg singura. Imi puteti da niste sfaturi?

1 răspuns:
| HadesSs a răspuns:

De obicei fiecare sala trebuie sa aiba pe cineva acolo caruia ii poti cere ajutorul la inceput sa iti arate aparatele fiecare ce face si cum face. Iar ca antrenamente daca nu iti da sfaturi pentru inceput te sfatuiesc sa faci antrenamente full body, adica toate grupele musculare, pana se obisnuieste corpul cu efortul.