| Stoiu_Denisa_1998 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat GFX-8(2100g) si as vrea sa imi spunet modul de administrare cand sa le beau, zilnic sau doar in zilele de antrenament si cate cupe?
dau funda

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

"Se amestecă 2 măsuri (85g) din produsul GFX 8 în 300ml apă, suc sau lapte. A se administra de preferinţă 2 porţii pe zi: dimineaţa la trezire şi imediat după antrenament."
Sursa: http://www.pronutrition.ro/gfx-8-bonus/ (in rubrica "Mod de utilizare").
Dar tu vrei sa cresti in masa musculara? Oricum, sa nu iei tot timpul. La trezire este bine sa bei 1 sau 2 pahare de apa pe stomacul gol si apoi sa consumi proteinele. Vezi sa nu iei multe. Iei o perioada si apoi le intrerupi, ca organismul sa nu devina dependent de aceste proteine.
Aici gasesti un articol foate bun pentru a mai adauga cateva kg: http://nutritionist.info.ro/category/slabire/ingrasare/

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Serios? Organismul devine "dependent" de aceste proteine?

Proteinele astea se gasesc IN MANCARE, deci tu ORICUM le consumi ZILNIC, si daca nu iei la cutie.

Si GFX e un weight gainer, NU "proteine" ( are si proteine, dar putine, el e bazat pe carbohidrati ).

| anonimg a răspuns (pentru Cosmin86):

Si surplusul de carbohidrati nu se ia intotdeauna, ci numai atunci cand este nevoie de surplus.