| RobykaBskf a întrebat:

TPU daca slabesti, te schimbi la fata? adica te faci mai frumos? si fara falcute?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Mihai, vad ca ai doua conturi si in continuare te preocupa aspectul tau fizic, cu toate ca, ti s-a mai spus ca, aspectul tau fizic este in regula, esti un om cu un chip aratos.
Falcutele despre care vorbesti, nu exista, sigur ca tu, ai o oglinda care "iti deformeaza" imaginea, ori esti un tip preocupat doar de aspectele formale ale existentei.
Ca sa-ti raspund la intrebare, o persoana daca slabeste, va slabi si la fata, insa sunt situatii in care, persoanele cu fata rotunda, par mai pline la fata dacat in restul corpului, acest lucru tinand de fizionomia tipica acestei tipologii de fete.
La vrsta de 14 ani, nu se pot tine cure de slabire si daca ai fi mai grasut pentru ca, in aceasta perioada organismul este in crestere si are nevoie de o nutritie corespunzatoare, pentru a asigura o buna dezvoltare a tanarului/tinerei in cauza.
Un gand bun si multa sanatate.

| RobykaBskf explică (pentru mariana):

Va multumesc mult de tot si nu am 2, conturi asta e primul meu cont! Dvs stiti cel mai bine, si va multumesc ca imi raspundeti la intrebari!

| mariana a răspuns (pentru RobykaBskf):

Https://www.facebook.com/robert.mihai.9440, am urmarit imaginea din acest link si am mai vazut-o, la un alt user, la care i-am raspuns la intrebari si care, este la fel, unul din prietenii mei virtuali, de pe acest site.
Placerea este de partea mea, as dori sa nu-ti mai faci probleme, de nici un fel, legate de aspectul tau fizic, pentru ca, nu ai de ce.
Un bun sfarsit de saptamana.

| RobykaBskf explică (pentru mariana):

A ba da baiatu de la facebook ala eu sunt!, dar eu credeam ca va referiti la cont de TPU.

| mariana a răspuns (pentru RobykaBskf):

Scuza-ma, am verificat si intr-adevar tot tie ti-am mai raspuns, dar nu am retinut adresa ta de cont de pe acest site.
Vacanta placxuta in continuare si multa sanatate.

16 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Slăbeşti şi nu o să mai ai fălcuțe, dar dacă forma feței tale e una rotundă, asta nu se va schimba! laughing :*

| Silvia93 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana.
Am o prietena care are 50 kg dar tot e grasuta la fata happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Vorbim dupa ce dai jos aproximativ 10 kile. Grasimea te face gras, nu masa in sine, care deseori e musculara.

| DomnulFantastic a răspuns:

Da! normal

| Bobbye a răspuns:

Normal ca daca slabesti nu vei mai avea falcute.

| Mimzy a răspuns:

Pai,depinde si de genetica si de varsta pe care o are persoana respectiva!
Ca de exemplu,daca o fata este plinuta "de la parintii ei", chiar daca aceasta slabeste, va parea in continuare plinuta (nu la fel ca inainte).Si varsta afecteaza modul in care se vede ca ai slabit, ai putea ramane cu piele lasata, cute...Si forma fetei influenteaza aspectul!

Sper ca te-am ajutat! ^_^

| RobykaBskf explică (pentru Mimzy):

14 ani genetica familiei mele e slabi si nu pufosi la fata oare eu pot fi pufos si cum adica forma fetei influenteaza aspectul?

| RobykaBskf explică (pentru Mimzy):

Uite fb meu si dai la fotografi si dati o parere mimzy terog eu:https://www.facebook.com/robert.mihai.9440

| Mimzy a răspuns (pentru RobykaBskf):

Oh,in cazul asta daca vei slabi vei arata bine.NU cred ca vor fi probleme!
PS:scuze ca am raspuns asa tarziu, nu am fost on o vreme -.-*

| RobykaBskf explică (pentru Mimzy):

Multumesc!

| MaryCM a răspuns:

Depinde de persoana... e posibil sa ramana semne(ex: piele lasata sau mici "cute" care arata ca recent ai tinut, eu stiu, o dieta/regim si fizionomia ta a avut de suferit. Eu zic sa consulti un specialist.