| delonia a întrebat:

Unde gasesc in BACAU role cu roti din silicon dar mai frumoase, adica sa nu para ca sunt de baieti :p. Am fost deja la Real si la metro si nu am gasit un model care sa imi si placa. unde as mai putea gasi? la selgros sau prin piete? ma intereseaza preturi pana in 200 de leiwinking

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu situ despre Vacau, dar daca vrei niste role bune iti recomand http://www.skateworld.ro/ in Bucuresti, sau poti comanda online. NU recomand Rolele gen Real, Metro ci rolele dintr-un magazin specializat cum este cel din linkul de mai sus. Si nu te uita la cum arata in primul rand. Uita-te la roti material si duritate (84a, 86a cu cat mai mare cu atat sunt mai dure deci rezista mai mult, dar nu absorb socurile si vei simtii toate vibratiile din asfalt), frameul sa fie din aluminiu (cel din plastic se rupe imediat) si poate cel mai important aspect, rulmentii recomand abec7 sau peste.

Nu uita ca rolele sunt de mai multe feluri: Fitness (de plimbare), Agresive (pentru grinduri slideuri etc.) Slalom (pentru facut slalom, piruete printre jaloane etc) Speed ( De dat in ele 50 km/h daca te tin picioarele :)) ) si Hochey (pentru jucat hochey pe asfalt). Hotaraste-te mai intai ce vrei sa faci cu ele apoi te gandesti ce pereche iti cumperi din categoria respectiva.

Bafta.

| AdrianVoicu a răspuns:

In bacau nu gasesit role bun deci a spus bine boul de Nickname_1890 cu fitele lui de bucurestu afumate se vede ca e de la oligo si cand vorbeste parca are ceva infipt in cur

| dragos2p a răspuns:

In supermarket nu cred ca o sa gasesti ceva k, iti recomand magazinele de specialitate online. cred ca tb sa mai pui un pic peste bugetul mentionat. Ca sa te orientezi putin uite aici magazinele online de role http://www.extremeaddict.ro/role/magazine-role.html