| hypothesis a întrebat:

Vi se pare o optiune buna si efectiva sa iau CREATINA amestecata cu IZOLTATUL PROTEIC (aprox 25 grame proteine) DUPA antrenament?
Deci gandim astfelbig grinuminica (zi FARA ANTRENAMENT),iau CREATINA pe la PRANZ,aceasta va fi utilizata in ziua de LUNI si va ajuta in timpul antrenamentului. In continuare, la sfarsitul acestui antrenament administrez urmatoarea doza de creatina (+izolat). In ziua de MARTI(zi FARA ANTRENAMENT) ma suplimentez cu CREATINA care ma va ajuta in ziua de antrenament de MIERCURI. Si analogia continua.
Vi se pare o administrare mai buna decat cea inainte de antrenament?
PS:Vorbim de creatina monohidrata (5 grame).

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Creatina nu conteaza in ce parte a zilei o iei,si nici izolatul in mare parte, eu prefer sa il iau inainte de antrenament deoarece absorbtia incepe cam dupa ce termin eu antrenamentul, are o absorbite destul de rapida, dar din nou, nu conteaza cand iei aceste 2 suplimente.

| NDC12 a răspuns (pentru SiLaS):

Cum nu gandesc unii... bine, ia izolatul inainte de antrenament in continuare, succes.

| NDC12 a răspuns:

Nu conteaza cand o iei, conteaza sa fie luata.