| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce program de antrenament aveti? Si ce suplimente folositi?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Vorbsc la trecut, deoarece momentan nu fac sala, dar cand o sa ma reapuc, o sa folosesc tot la fel.
Incep usor cu 3-4 zile pe saptamana:
Luni : biceps - spate
Miercuri : triceps - piept
Vineri : picioare - trapez

Bineinteles poti merge si sambata pentru a definii mai mult, poti face abdomen - antebrat + jogging

Dupa trec la minim 4 zile pe saptamana:
Luni : Upper-body ( spate, piept, triceps, biceps, trapez )
Marti : Lower-body - Picioare ( cvadriceps, biceps femural, gambe etc)
Joi : Upper-body
Vineri : Lower-body

Sambata, daca vrei o grupa, 2 mai definite.

Dupa trec la 4-5 zile dar cu supersets, half-rep
Tot la fel ca primul antrenament dar mai intens, de ex faci 8-10 la biceps si imediat dupa faci 8-10 la triceps.

Daca ai mult timp liber, fonduri si chef treci dupa ceva vreme

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

( Nu s-a inregistrat tot raspunsul, continui aici )
Daca ai mult timp liber, fonduri si chef treci dupa ceva vreme >12 luni, la un antrenament dimineata - seara. Faci si dimineata si seara, e un antrenament foarte intensiv, necesita multa perseverenta, calorii+proteine, odihna.

Cat despre suplimente, folosesc, sau foloseam Whey gold + Casein + Micronized Creatine Powder + BCAA's.
Faceam un shake cu Whey + creatina(5g) chiar dupa sala ( banane + masa etc ) si luam casein chiar inainte de somn, pentru ca se elibereaza incet. BCAA's foloseam chiar in timpul antrenamentului.