Întrebare recomandată | Skumpik2013 a întrebat:

Vreau sa imi fac permis de pescuit dar nu stiu cat costa imi poate zice cineva cat costa permisul de pescuit in 2013?

Răspuns Câştigător
| L4500 a răspuns:

-30 lei persoane fizice
-10 lei elevi sau studenti
-gratuit pentru pensionari
http://www.pescuitmania.ro/Permis_de_pescuit_2013_topic-2782.htm mai multe detalii

2 răspunsuri:
| Lionsgate a răspuns:

55 lei costa depinde pe cat timp vrei sa-ti faci. da funda

| maryus83 a răspuns:

De unde esti? in timis sunt 2 asociati, la cea care mi-am facut eu permisul e 110 lei pentru membri pe ape curgatoare si 30 lei baltile care sunt optionale si daca nu esti inca membru si nu ai carnet de pescuit mai platesti o taxa de 10-20 lei.la cealalta asociatie este vreo 60 lei, dar mai trebuie sa platesti ceva taxe la anpa eu zic sa cauti o asociatie de unde iti poti lua permisul si sa te informezi acolo.si apropo pentru necunoscatori permisul se elibereaza anual pe anul in curs indiferent de perioada cand mergi sa il faci, exceptand zonele de munte unde pescuitul este permis doar cateva luni pe an si pe langa permis mai trebuie sa platesti o taxa in functie de zona in care vrei sa pescuiesti